Rss

22/13_12.10.13_TC_Příšovice_Požár nízké budovy

V sobotu 12. října v ranních hodinách vyjela naše jednotka s technikou CAS 15 v počtu 1+3 k taktickému cvičení do Příšovic v rámci projektu „CÍL3/ZIEL3 poskytování pomoci a odvracení ohrožení v euroregionu nisa“.
Jednalo se o požár budovy v areálu místních drůbežáren.
V okamžiku vyhlášení požárního poplachu jsme společně s dalšími jednotkami vyrazily na místo zásahu, po příjezdu na místo události jsme dle pokynů velitele zásahu ustavily techniku k levému křídlu plameny zasažené budovy.
Velitelem zásahu jsme byli vysláni k průzkumu budovy, kdy se zároveň již připravovalo dopravní a útočné hadicové vedení a po průzkumu jsme utvořily první útočný proud vně budovy…
Po lokalizaci požáru, jeho úspěšném zlikvidování za pomoci ostatních jednotek a uklizení veškerého zásahového materiálu a armatur jsme se řádně vyuzeni z prostředí plného kouře již jen připravily a seřadily k nástupu a zhodnocení celého cvičení.
Organizátorem celé akce ( JSDHO Příšovice ) za asistence starosty obce, pana Antonína Líznera, bylo toto cvičení hodnoceno velice kladně a odnesli jsme si z něj znovu spoustu nových poznatků, zkušeností a vyzkoušeli také nové postupy hašení…
Celý zásah probíhal v naprosté tmě a za použití dýchacích přístrojů.

P.S. Dobrá práce !!

CAS 15 – bobik, pepa, božan, jirka

Comments are closed.