30.11.2013, Den, kdy nás přijeli navštívit naši noví něměčtí kamarádi.

Včera 30.listopadu 2013 v odpoledních hodinách k nám po předchozích domluvách a schůzkách zavítali na přátelské posezení a prohlídku města naši kamarádi a kolegové hasiči z německého města Berthelsdorf.
Na jejich očekávaný příjezd jsme se připravovali již dlouho dopředu a plánovali jsme, jak jim co nejlépe předvést poctivou českou pohostinnost a čím jim jejich pobyt u nás zpestřit a zpříjemnit.
S laskavým svolením a doprovodem představitelů a zástupců města liberce, jsme naše kamarády provedli budovou radnice kde měli možnost nahlédnout například do obřadní síně, poslechnout si velmi zajímavý výklad o historii této budovy a nebo také vystoupat do ochozu radniční věže a pokochat se nádherným výhledem na město z „ptačí perspektivy“.
Po prohlídce radnice jsme pokračovali do krytu civilní ochrany v rozlehlém městském podzemí a dle ohlasů jsme se utvrdily že návštěva tohoto místa byla další skvělou volbou.
Bylo vidět že naše kamarády i toto prostředí velmi zaujalo a potěšil odborný výklad a představení vystavených exponátů.
V tuto dobu už ale na naší zbrojnici připravoval náš druhý „cateringový“ tým pohoštění ve formě vynikajících domácích chlebíčků, různých zákusků a především výborné grilované kýty a samozřejmě českého piva…
Po příjezdu na naší hasičskou stanici, jsme samozřejmě nejprve usadily hosty, zahrnuli je jídlem a pitím a pustily jsme se do další fáze dne a to představení projektu o naší společné budoucí spolupráci mezi obcí Herrnhut – Berthelsdorf a naším sborem.
Po přátelském podání rukou na znamení uzavření dohody a vzájemném předání symbolických darů od zástupců obou zůčastněných stran už následovala volná zábava.
Rád bych znovu poděkoval všem hostům ať už ze strany města, hasičského záchranného sboru ČR nebo zástupcům hasičských jednotek z našeho okolí, že si našli čas a přijeli nás navštívit a podpořit naši aktivitu.
Dále bych chtěl poděkovat našim klukům za perfektně odvedenou práci !!!

Díky…!!!

Comments are closed.