Rss

Exkurze s dětmi u HZS SŽDC Liberec

Dnes, abychom zpestřily dětem jejich hasičský kroužek, který mají pravidelně každé úterý, jsme jim připravily překvapení ve formě dalšího utajeného výletu k našim profesionálním kolegům. Tentokrát k drážním hasičům…
Úderem páté hodiny odpolední jsme naložily děti a vyrazily plni nadšení za našimi kamarády do požární stanice HZS SŽDC Liberec ( Hasičská Záchranná Služba – správa železniční dopravní cesty ).
Po příjezdu na místo, přivítáni sloužící smněnou a zkrocení euforických dětí se nás ochotně ujal náš velmi dobrý kamarád Zbynďa Fetr se svými kolegy.
Tím odstartovali pro nedočkavé děti dvě hodiny myslím si že velmi poučného, přínosného a především velmi zajímavého povídání o tom jak funguje požární ochrana, chod hasičské stanice a nebo například jak se správně zachovat v situaci, pokud se člověk dostane do nesnází… na jaké číslo volat, jak se správně představit do telefonu a jiné postupy.
Před budovou se děti seznámily například s technikou CAS 24 T-148 a také s automobilovým jeřábem na podvozku TATRA využívaným především při dopravních nehodách, větrných smrštích a jiných kalamitách, tady musím říct zaujala děti předevsím možnost vyzkoušet si obsluhu jeřábu.
Po přesunu do budovy následovala ukázka techniky RZA Nissan Patrol a CAS 32 T-815, u Rychlého Záchranného Automobilu si zájemci mohli na vlastní paže otěžkat vyproštovací soupravu nebo vyzkoušet jaký je to pocit, usadit se za volant zásahového vozu.
Následovala prohlídka operačního střediska a vrcholem večera pak byla ukázka protichemických obleků, lezecké výstroje, izolačních dýchacích přístrojů a speciálního obleku určeného do prostor s nadměrným sálavým teplem, kde teplota, po kterou je oblek schopen uchránit hasiče při zásahu, může dosahovat teploty až 800 ºC.

Musím říct, že dostat po tomhle všem děti zpátky do aut byl taky pěkný oříšek, ale zvládli jsme to…

Nejen nám, ale i dětem ( a o to jde především ) se výlet velmi líbil a odnesli jsme si z něj plno nových zážitků a zkušeností.
Tímto bychom rádi ještě jednou poděkovali celé směně B, za jejich čas, ochotu a vstřícnost…

Děkujeme kamarádi…!!!

Comments are closed.