Jednotka

JSDH Liberec – Krásná Studánka

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Liberec – Krásná Studánka je organizační složkou Statutárního města Liberce určená pro represivní činnost v oblasti požární ochrany a likvidaci dalších mimořádných událostí.

Naše jednotka čítá 19 hasičů. Z toho má 6 odbornost velitele družstva a 9 odbornost strojníka. Dále máme v jednotce 5 vycvičených hasičů jako obsluhu motorových řetěrových a rozbrušovacích pil. Velitelem jednotky je dlouholetý člen sboru Josef Hazi.

JSDH Liberec – Krásná Studánka je zařazena do kategorie JPO III/1. To znamená, že jsme jednotkou o jednom družstvu s územní působností a výjezdem od vyhlášení poplachu do 10 minut. Dále máme předurčenost na živelné pohromy – vítr, kdy jsme povoláváni na likvidaci spadlých stromů při větrných smrštích.

Jsme vybaveni cisternovou automobilovou stříkačkou a dopravním automobilem:

CAS 15/4600/300-S2R Tatra Terrno

technika-083